601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

Warsztaty w ramach projektu „ Nasza mała wielka pszczoła”

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Św. Królowej Jadwigi w Lipnicy Wielkiej

Skąd się bierze miód?- cykl spotkań z panią pszczelarką.

🐝Pszczoły to jedne z najbardziej pożytecznych i pracowitych owadów. Niezastąpiona jest rola jaką odgrywają w przyrodzie.

Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie kl. I- III uczestniczyli w spotkaniu z panią pszczelarką🍯-  Ewą Magierą, która już od 18 lat zgłębia tajemnice tych niezwykłych owadów. Dzieci poznały bliżej zwyczaje pszczół i funkcje jaką pełnią w całym ekosystemie.

Pani Ewa opowiedziała jak wygląda życie w ulu, jakimi zasadami kierują się pszczoły, które i za co są odpowiedzialne. Dowiedzieliśmy się, że tak jak w każdym państwie na czele stoi przywódca, w ulu jest nią królowa – matka, która jest najważniejsza w całej „pszczelej rodzinie” – to ona znosi jaja z których wylęgają się młode. 🐝🐝🐝

Dzieci poznały również budowę ula, zobaczyły dymkę i specjalny kapelusz pszczelarza.

Następnie uczniowie obejrzeli krótkie filmy przedstawiające zachowanie pszczół i pracę którą wykonuje pani pszczelarka w swojej pasiece.

Na koniec każdy mógł skosztować miodowych specjałów. Był to niezwykle słodki poranek.

Warsztaty oraz zakupiony ul edukacyjny są realizowane przy wsparciu finansowym  Województwo Małopolskie

W ramach projektu pt: „NASZA MAŁA WIELKA PSZCZOŁA – edukacja ekologiczna dzieci i młodzieży w zakresie ochrony różnorodności biologicznej” realizowanego przez  Stowarzyszenie Rozwoju Orawy i finansowanego przez Województwo Małopolskie.

Dziękujemy Pani  za bardzo ciekawą lekcję przyrody 🙂