601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

Produkcja „Kochana Polsko, to dla Ciebie!” – Orawscy święci dnia codziennego – Józefina i Emil Mika

Z przyjemnością informujemy iż w dniach 17.08 – 19.09.2021 rozpoczęto zdjęcia do filmu pt. „Kochana Polsko, to dla Ciebie!” w ramach Projektu z Programu FILMOTEKA MAŁOPOLSKA – Edycja 202, którego beneficjentem jest Gminne Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej.

Film opowiada o życiu wyjątkowego małżeństwa – Józefiny i Emila Mików, dlatego tym bardziej cieszy nas fakt że wszystko dzieje się w roku Jubileuszowym Emila Miki. W filmie wypowiedzi specjalistów w swoich dziedzinach oraz zacnych osobistości przeplatać się będą ze scenami fabularyzowanymi. W produkcję zaangażowanych jest wielu lokalnych artystów, grup, zespołów i osób, za co jesteśmy wielce wdzięczni.

Reżyserem filmu jest Pani Inka Bogucka, zaś autorami scenariusza Inka Bogucka, Karolina Kowalczyk, Robert Kowalczyk.

Pierwsze kadry miały miejsce w Muzeum Orawski Park Etnograficzny (za gościnność tej instytucji serdecznie dziękujemy), na Polanie Śmietanowej oraz lipnickich polanach i polach.

Zakończenie projektu przewidziane jest na połowę listopada 2021 roku.

Kolejne dni zdjęciowe 4.10-6.10

Tym razem zdjęcia miały miejsce w Lipnicy Wielkiej (m.in. w Domu Ludowym i w Kościele pw. św. Łukasza), Muzeum Orawski Park Etnograficzny (za gościnność tej instytucji serdecznie dziękujemy), w Krakowie oraz ku naszej wielkiej radości w Archidiecezji Łódzkiej (dziękujemy serdecznie ks. Janowi Karlakowi za pomoc).

Tekst:

Karolina Kowalczyk (GCK Lipnica Wielka)

 

Autorzy zdjęć:

Ewa Magiera

Grzegorz Rzepiszczak

Magdalena Kostrzewa – Smreczak

Kamil Bodzioch