601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

„Nasz Heródek lipnicki” pokaz spektaklu w Krakowie

29 kwietnia 2018 roku po raz kolejny pokazany został spektakl „ Nasz Heródek lipnicki” tym razem na zaproszenie Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie.

Niektóre z wypowiedzi (wrażeń) widzów krakowskiego pokazu spektaklu „Nasz Heródek lipnicki”.

 1. Proszę przekazać moje wielkie uznanie dla wszystkich osób na scenie. Jestem zachwycony. Jestem pod wrażeniem. Łzy same płynęły. Myślę, że nikt z profesjonalnych aktorów nie oddałby tego klimatu.
 2. Od wczoraj śledzę losy Heródka. W tym roku skończyłby 126 lat.
 3. Fajnie było przypomnieć sobie młode lata i opowieści babci i cioci (…)To jest bardzo naturalne. Takie prawdziwe.
 4. Piękne to było, swojskie i klimatyczne. Świetny dobór wszystkich – grających/aktorów do postaci: bliźniaczki rewelacyjne, nauczycielka nauczycielska, dzieciaki cudne, młoda urocza, młody też. Super pomysły, np. szkolne „ławeczki”. Weszłyśmy w Heródkowy świat.
 5. Dziękuję za zaproszenie. Bardzo w 4 litery o kurza dolina. Naturszczaki dają radę!
 6. Dziękujemy za niezwykłe doznania.
 7. Piękna, wielopoziomowa opowieść o Heródku ale i też o człowieku w ogóle.
 8. Opowieść tkana z czułością, bez ckliwości! Czuć prawdziwe zaangażowanie osób współtworzących to wydarzenie, a może bardziej spotkanie.
 9. Spektakl ogląda się jednym tchem. Chwyta za serce!Wspaniałe. Wspaniałe. Hanka Wójciak
 10. Dziękujemy!!! Piekni, wspaniali ludzie. Każdy z nich jest Heródkiem, każdy z nas nim jest. Innym, twórczym, odrzucanym, zdolnym do szczerości. Dostrzegającym piękno i podmiotowość w drugiej istocie. Zdolnym do szaleństwa bycia sobą! Piękna praca i efekt. Nie mogło mnie nie być! Gratulacje!”
 11. Cieszymy się, że byliśmy bo spektakl bardzo nam się spodobał. Atmosfera, aktorzy i przekaz. Była pełna sala… Świetny był pomysł tłumaczenia i rola bliźniczek. A wujek i „młody”, to co mówili to właśnie sedno sprawy. Spektakl pozornie lekki przekazuje głęboką myśl o ludzkiej naturze. Te refleksje odnoszą się nie tylko do Heródka. Podobnie było ze sztuką ludową i tą o wydźwięku religijnym.
 12. Cieszę że mi się udało być, pięknie wszystko wyszło, spektakl dał mi dużo radości a i wycisnął łzy ze wzruszenia. Heródek żyje!
 13. Coś wspaniałego. Dawno nie byłem tak zadowolony z Teatru. Gratuluję!!!
 14. To było wzruszajaco piękne. Grali jak prawdziwi aktorzy, a nie amatorzy. Wybór obsady trafiony bezbłędnie. Pomysł ze wspomnieniami o Herodka i kontaktem z Nim w niebiosach wzruszajacy. Super bliźniaczki, super zakończenie.
 15. (…) bardzo nam się spodobał spektakl, gratulujemy tobie [przyp. red. reż. Maja Kubacka] i występującym. Przy tak oszczędnych środkach był bardzo plastycznie zajmujący – świetny pomysł z bliźniaczkami. Jeszcze raz gratulacje i czekam na książkę. Mówiąc krótko – świetna robota.
 16. Byłem widziałem wspaniały Posiad Lipnicki. Jak będzie jeszcze raz, to też przyjdę. Odżyły wspomnienia. Dziękuję wam bardzo.
 17. To był nie tylko spektakl. Jak dla mnie – uczta. Wspaniała gra aktorów, opowieść pełna wrażliwości i poczucia humoru. Gratuluję i dziękuję.
 18. Maja[przyp. red. Maja Kubacka, reżyser spektaklu]przesunęła Heródka z tyłu do przodu. I teraz kiedy On jest z przodu to może więcej ludzi o nim usłyszeć i poznać GO. Kornelia, 7 lat