601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

Quest „Spacerkiem w przeszłość Lipnicy Wielkiej „

Z przyjemnością informujemy, że dostępny jest już do przejścia Quest – Wyprawa odkrywców pt. „Spacerkiem w przeszłość Lipnicy Wielkiej”. Jest to bardzo ciekawa propozycja na wakacje do przejścia dla naszych dzieci, dla turystów, dla osób dorosłych, dla całych rodzin, która na całym świecie cieszy się niezwykłą popularnością.
Quest to nic innego jak gra polegająca na rozwiązywaniu wierszowanych zagadek oraz misji do przejścia – za którą na końcu dostajemy nagrodę – pieczątkę, którą należy odbić i  zostawić dla następnych łowców skarbów.
W tym queście o Lipnicy Wielkiej możemy poznać miejsca związane z wybitnymi postaciami Lipnicy Wielkiej oraz ciekawe zabytki naszej miejscowości – tak więc nauka przez zabawę. To także ciekawa propozycja żywych lekcji dla naszych szkół.
Autorami questu są: Krzysztof Florys – trener questów, I. Mikłusiak, K. Kowalczyk, R. Martyniak, M. Klapisz oraz B. Kowalczyk; niezwykle piękne ilustracje : N. Romasz i A. Jarzębska.
Podobne questy powstają w innych miejscowościach orawskich (np. wokół Kościółka w Orawce) oraz innych regionów góralskich (Górali Orawskich, Górali Babiogórskich, Kliszczaków, Zagórzan, Górali Spiskich, Górali Białych, Górali Czarnych i Górali Pienińskich) w ramach projektu Projekt pt. „Odkrywanie skarbów dziedzictwa południowej Małopolski”. Być może ktoś stanie się łowcą skarbów wszystkich tych qestów. W Lipnicy Wielkiej w najbliższej przyszłości są plany następnego questu.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do przeżycia niezapomnianej przygody i poznania ciekawej przeszłości naszej małej ojczyzny.

Quest można darmowo dostać w formie papierowej w Gminnym Centrum Kultury w Lipnicy Wielkiej (Ramiza OSP Centrum – Lipnica Wielka 521) oraz w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipnicy Wielkiej (Remiza OSP Centrum) lub pobrać w wersji na telefon ze strony www.skarbygorali.pl

tekst i zdjęcia Karolina Kowalczyk