601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

BUDŻET OBYWATELSKI – zagłosuj bo czas ucieka

BUDŻET OBYWATELSKI LOGOJeszcze tylko do jutra tj. do 6 lipca 2016 roku mieszkańcy Województwa  Małopolskiego mogą decydować o tym na co wydać pieniądze.

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy zachęca do głosowania na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego. Wśród projektów na które można głosować jest także projekt zgłoszony przez Nasze Stowarzyszenie tj.  „Dokumentacja, archiwizacja i promocja dziedzictwa kulinarnego Podhala, Spisza i Orawy”. 

Zagłosować można wchodząc na poniższy link  https://bo.malopolska.pl/index.php/glosowanie

W ramach projektu planuje się szeroką promocję, dokumentację i archiwizację dziedzictwa kulinarnego tych regionów oraz ukazanie zmian w kuchni podhalańskiej, spiskiej i orawskiej. Ideą projektu jest udokumentowanie dziedzictwa kulinarnego całego obszaru Podhala, Spisza i Orawy na przestrzeni lat, promocja kuchni tych obszarów oraz wzmocnienie tożsamości i budowanie poczucia dumy z lokalnej kultury, historii i tradycji wśród miejscowych. W ramach projektu przewidziano wydanie publikacji „Potrawy z Podhala, Spisza i Orawy na przestrzeni lat” w wersji papierowej (album) oraz produkcja filmu DVD i rejestracja 3 produktów tradycyjnych Podhala, Spisza i Orawy na Liście Produktów Tradycyjnych.

ZACHĘCAMY DO ODDANIA SWOJEGO GŁOSU NA NASZ PROJEKT!!!!