601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

Realizacja programu Działaj Lokalnie na Podhalu

Jak uniknąć pogryzień przez psa, nawet rasy agresywnej, opowiadał w Szkole Podstawowej w Bańskiej Wyżnej trener Jerzy Salawa.

Uczniowie w dwóch grupach mogli wysłuchać wykładu na temat bezpiecznego głaskania i witania się z psami a także poznali jak stwierdzić czy pies zamierza nas zaatakować i jak się przed atakiem bronić. Przedstawione zostały także przepisy prawne co do utrzymywania psów a także ich bezprawnego rozmnażania oraz nowego programu gminnego, gdzie przy adopcji psa ze schroniska gmina zwraca koszty utrzymania psa do 250 złotych.

W pokazie tym razem wziął udział Atos z hodowli Valarti z Zaskala, który bardzo chciał się zaprzyjaźnić ze wszystkimi dziećmi i niecierpliwie domagał się puszczenia ze smyczy. Już za tydzień zapraszamy na pokaz do Szkoły Podstawowej w Bańskiej Niżnej, gdzie zaprezentuje się Daisy, mama Atosa.

Spotkania realizowane są w ramach projektu “Pieskie życie w Szaflarach” z programu “Działaj Lokalnie” finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, która z kolei realizowana jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie przy Stowarzyszeniu Rozwoju Orawy w Jabłonce.

Link do pobrania kilku zdjęć do relacji http://gckpit.szaflary.pl/2016/09/dzieci-bezpieczniejsze-w-banskiej-wyznej/