601 488 584

biuro@leaderorawa.pl

Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy Stowarzyszenie Rozwoju Orawy

Plener rzeźbiarski na Marysinej Polanie

W dniach 17,18 i 19 lipca w Lipnicy Wielkiej na Marysinej Polanie przy wieży widokowej odbył się plener rzeźbiarski. Niezwyłe wydarzenie, w którym artyści orawscy rzeźbili Anioły Niepodległości na 100-lecie przyłączenia Orawy do niepodległej Polski. Plan był taki, iż na każdej rzeźbie ma znaleźć się motyw niepodległościowy. Swoje artystyczne talenty odkryli przed nami: Eugeniusz Lichosyt z Lipnicy Wielkiej, Marcin Lichosyt z Zubrzycy Dolnej, Magdalena Kostrzewa Smreczak, Marian Smreczak i Xenia Smreczak z Lipnicy Małej oraz Aleksander Węgrzyn z Lipnicy Wielkiej. Plenerowi towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: warsztaty rzeźbiarskie, ceramiczne, farbiarstwa oraz filcowania.
Dziękujemy. Ten plener to wielkie wydarzenie na Orawie. Samym naszym rzeźbiarzom dał on wiele satysfakcji i nowych planów. Anioły Niepodległości zostaną na Orawie ale będą rozwiezione w różne miejsca, o czym będziemy informować później, kiedy artyści dokończą swoje prace.

Plener rzeźbiarski oraz warsztaty realizowane były w ramach programu Kultura Interwencje 2020, Narodowego Centrum Kultury.

 

więcej zdjęć:

http://www.lipnicawielka.pl/index.php/kulturalne/item/2835-marysina2020